Horgászrend a Tisza-tavon 2011
2011. február 26. írta: Sz.Tünde

Horgászrend a Tisza-tavon 2011

 

Kedves Horgásztárs!

Önnel együtt azt szeretnénk, hogy a Tisza-tó halállománya gyarapodjon, védelme erősödjön, a környezete tisztább és vonzóbb legyen. Horgászat közben se feledkezzünk meg arról, hogy a halak érző lények, amelyeknek nem szabad fölösleges szenvedést okoznunk. Az igazi horgász sportszerű eszközökkel, szabályos módszerekkel fogja a halakat, és kíméletesen bánik velük.

Segítsen abban, hogy a horgászat minél több horgász számára a sportszerű eszközökkel és módszerekkel történő halfogást, a halakkal szembeni kíméletes bánásmódot, a szabadidő kulturált eltöltését, a természetben való kikapcsolódást, a vízi és vízparti környezet megóvását jelentse. Legyen ebben partnerünk, és ha olyasmit tapasztal, ami közös céljainkkal ellentétes, jelezze a halászati őri telefonszámon:

06-70/316-19-79


Az engedély érvényes

A Tisza folyó és a tározó kiskörei duzzasztómű felett húzódó, 403,5 és 440 fkm közötti területére, az Eger-pataknak a Borsodivánka és Négyes községeket összekötő közúti hídtól délre eső szakaszára, valamint a Tisza-tó körüli szivárgóárkokra.

 

Horgászati előírások

A felnőtt horgász egyszerre maximum 2 bottal és botonként legfeljebb 3 horoggal horgászhat, valamint 1 négyzetméternél nem nagyobb emelőhálóval foghat csalihalat. Felnőtt területi engedéllyel a méretkorlátozással védett halakból (ideértve a kősüllőt is) naponta összesen 5 db fogható, egy halfajból azonban legfeljebb 3 db. A méretkorlátozás alá nem tartozó fajokból és menyhalból naponta összesen 10 kg fogható.

Az ifjúsági és házastársi engedélyes horgász egy, legfeljebb három horoggal felszerelt bottal horgászhat, valamint egy négyzetméternél nem nagyobb emelőhálóval foghat csalihalat. Ifjúsági és házastársi engedély birtokában a méretkorlátozással védett halakból naponta összesen 3 db, egy halfajból legfeljebb 2 db fogható. A méretkorlátozás alá nem tartozó fajokból és menyhalból naponta összesen 10 kg fogható.

A gyermek horgász csak egy db, egy horoggal felszerelt úszós készséggel horgászhat. A méretkorlátozás alá tartozó halfajokból naponta összesen egy darabot, a méretkorlátozás alá nem eső fajokból és menyhalból pedig naponta összesen 5 kilogrammot foghat ki.

Amennyiben a felnőtt, ifjúsági, házastársi engedélyes vagy gyermek horgász a méretkorlátozással nem védett halfajokból olyan példányt fog ki, amellyel a 10 kg-os - gyermek horgász esetén az 5 kg-os - határt túllépi, a halat megtarthatja, a horgászatot azonban a méretkorlátozással nem védett halakra, arra a napra köteles beszüntetni.

 

Időszakos tilalmak:

December, január és február hónapokban horgászni csak 07 és 17 óra közötti időszakban szabad.

A fajlagos tilalmi időszakon túl decemberben, januárban és februárban tilos a harcsa fogása. Fajlagos tilalmi időszakban (május 02-től június 15-ig) a harcsát megtartani tilos.

A halállomány ívóterületeinek védelme érdekében május 2. és június 15. között tilos a horgászat az Eger-pataknak a Négyes- Borsodivánka községeket összekötő közúti hídjától a patak Tisza-tóba torkollásáig terjedő szakaszán.

 

Egyéb tilalmak:

A téli kikötő területén és az erőmű felvizén 300 m hosszan, továbbá minden műtárgy 50 m-es körzetén belül tilos a horgászat (beleértve az öblítőcsatornák szabályozó műtárgyait is).

Tilos minden olyan horgászmódszer alkalmazása, amelynek eredményeként a horog nem a hal szájába akad. Minden kívülről akadt halat kötelező a vízbe visszahelyezni.

Szemetes helyen tilos horgászni! A szemetes helyen horgászó személytől a területi engedély bevonható, illetve az illetékes hatóság helyszíni bírságot szabhat ki rá. A horgász köteles a horgászat befejezésével a horgászhelyet tisztán hátrahagyni. (A szemetet a szemétgyűjtőbe helyeznie, vagy annak hiányában magával kell vinnie.)

A Tisza-tavon foglalt vagy jelölt horgászhelyet létesíteni tilos.

 

Kötelezettségek

A Tisza-tavon a halászati hasznosító által kibocsátott fogási naplót kell vezetni.

A fogási naplóba a méretkorlátozással védett halat a fogást követően azonnal, az egyéb halakat a horgászat befejezésekor, legkésőbb a nap végén, többnapos horgászat esetén legkésőbb minden nap végén be kell jegyezni.

A fogási naplót a horgász a rajta feltüntetett határidőig a váltás helyén köteles leadni vagy a Tisza- tavi Sporthorgász K. N. Kft. 5350 Tiszafüred, Örvényi út 46. címre beküldeni. A horgászat során megfogott halat és megtartani kívánt halat szákban, vagy más erre a célra szolgáló tartó- vagy tárolóeszközben úgy kell tárolni, hogy az a halnak szenvedést ne okozzon.

A horgász sötétedés után köteles horgászhelyét, csónakját jól látható módon, folyamatosan megvilágítani.

A haljelölés a halgazdálkodást segíti. Jelölt halról a jelet csak akkor szabad levenni, ha az a kifogható méretet elérte. A levett jelet, a fogás helyét, idejét, a hal testhosszát, magasságát, súlyát, valamint a horgász nevét és lakcímét tartalmazó feljegyzést kérjük postai úton megküldeni, vagy személyesen leadni a Tisza-tavi Sporthorgász K. N. Kft.-nek (5350 Tiszafüred, Örvényi út 46.) vagy a MOHOSZ-nak (1511 Budapest, Pf.:7.).

A szervezett horgászversenyeket előzetesen írásban a Tisza-tavi Sporthorgász K. N. Kft.-nek be kell jelenteni. A versenyzőket elsőbbség illeti meg a horgászverseny helyszínén a verseny időtartama alatt.

A horgászatra vonatkozó szabályok, közte a helyi horgászrend megsértése a hatósági eljáráson kívül egyéb következményekkel is jár. A területi engedélyt és az állami horgászjegyet a halászati hatósághoz történő továbbítás céljából már a szabálytalanságot megállapító halászati őr is visszatarthatja.

A horgászrendben nem szabályozott kérdésekben a halászatról és a horgászatról szóló törvény az irányadó.

 

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása